SARIKONAK KADIN GİRİŞİMCİLER  İŞLETME VE ÜRETİM KOOPERATİFİ ;Resmi olarak Aralık 2018’de Kastamonu’da kurulmuş, içinde otel işletmecisinden kimya mühendisine kadar farklı meslek alanlarından gelen yedi girişimci kadının ortak ürünü.

    

 

Kooperatifin içinde yemek üretimi kadar el sanatlarının da pazarlaması yapılıyor.Taş baskı ürünlerine yoğun ilgi gösterilmekte. Sarı Konak, kardeş kooperatifleriyle birlikte büyüyerek kadınları sosyal ve ekonomik açıdan güçlendirmeyi, kadın emeğini görünür kılmayı hedefliyor,Evinde üreten kadınların ürünlerini pazarlayıp onlara ekonomik güç ve özgürlük kazandırıyor,Kastamonu coğrafyasındaki kültürel mirasa sahip çıkmak için faaliyet gösteriyor.

 

     

                 

 

 

Kooperatif Başkanı Sayın Mihriban TÜFEKÇİ ; Kooperatifimizin asıl amacı kadınlarımızı üretime dahil etmek, ürettiği ürünleri en iyi şekilde değerlendirebilmektir Tüketici toplumdan üretici topluma geçiş yapmak istiyoruz. Çıkış noktamız; kadınların el ele vererek daha güçlü olduğunu topluma göstermek ve dayanışma kurmanın güzelliğini anlatmaktır.

 

                                          

http://www.tumgiad.com.tr

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.