Akıllı saatlerin oldukça popüler olduğu bu dönemde dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden biri olan Facebook bu alana girmeye hazırlanıyor. Halihazırda oyun sektöründe adından söz ettiren şirket, akıllı saat üzerinde çalışıyor ve geliştiriyor olarak iddialarla anılıyordu. Şirketin üst düzey yöneticisi ise bu hamleyi doğruladı.

FACEBOOK, APPLE’IN VE SAMSUNG’UN CANINI SIKACAK

Facebook’un artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklikten sorumlu başkan yardımcısı Andrew Bosworth, şirketin gerçekten de şirketin AR gözlükleriyle entegre çalışması için ‘bileklik tabanlı bir ürün’ üzerinde çalıştığını Twitter üzerinden paylaştı.

The Verge tarafında yer alan habere göre Apple’ı direkt hedefe alan Facebook, Android tarafta da Samsung/Huawei ve Xiaomi gibi şirketleri alacak. Piyasaya sürülmesi beklenen akıllı saatin, iki kameraya sahip olması da bekleniyor. Bu sayede fotoğraf ve video çekmek de mümkün olacak.

Öte yandan akıllı saatte bulunan kamera kurulumu 1080p olacak ve bu sayede çekilen görüntüler çok daha kaliteli olacak. Tahmin edebileceğiniz üzere saatin ana görevi Instagram, Facebook ve WhatsApp gibi şirketin uygulamalarına daha kolay giriş yapabilmek.

Akıllı saatlerde bulunmayan kamera sensörlerini eklemeyi hedefleyen Facebook, bu noktada diğer cihazlardan ayrılabilir. Yine de bu akıllı saat piyasaya sürülmeyebilir ancak fikir olarak doğrulanması bile oldukça önemli.

En nihayetinde elimizde şirketin akıllı saati üzerinde çalıştığının doğrulanması ve önümüzdeki yaz Apple Watch’a rakip olmak için piyasaya süreceğini söylenmesi bulunuyor. İlerleyen günlerde cihazın detayları belli olacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Watch 4 özellikleri ortaya çıkıyor

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.